Klub dla mieszkańców

Powierzchnia użytkowa budynku to ok. 1200 m2. Na parterze znajduje się duża sala widowiskowa (ok.  170  m2), mogąca pomieścić ok. 140 osób, z przestronnym foyer, szatnią oraz zapleczem garderobianym; wyposażona w projektor multimedialny z ekranem oraz nowoczesny sprzęt nagłaśniający i oświetleniowy. Są w niej organizowane różnorodne wydarzenia kulturalne – od koncertów, przez spektakle teatralne, wernisaże wystaw i spotkania autorskie, po imprezy taneczne. Z  myślą o organizacji zajęć taneczno-ruchowych powstały – zlokalizowane również na parterze – dwie przestronne i jasne sale, rozdzielone systemem ścianek mobilnych – które, w razie potrzeby, można złożyć, tworząc jedno duże pomieszczenie. Obok znajduje się Sala Malucha – pełna kolorów oraz zabawek i  akcesoriów dostosowanych do potrzeb najmłodszych, w której organizowane są zajęcia i  aktywności dla dzieci. Na tej kondygnacji znajdują się również „Pokój dla rodzica z  dzieckiem”, punkt informacyjny oraz węzeł sanitarny.

Na piętrze mieszczą się: sala plastyczna (do zajęć z rysunku i malarstwa, warsztatów plastycznych i  rękodzielniczych), cztery sale zajęciowe – przystosowane m.in. do organizacji zajęć językowych oraz warsztatów programowania komputerowego, a także dwie sale muzyczne – retro i  modern. Wystrój pierwszej nawiązuje do stylistyki vintage. Są tam organizowane lekcje gry na instrumentach akustycznych – m.in. gitarze klasycznej, skrzypcach, pianinie i perkusji Sala modern ma bardziej nowoczesny design i można się w niej uczyć gry na instrumentach elektronicznych i  elektrycznych – w tym na pianinie cyfrowym i gitarze elektrycznej. Na tej kondygnacji znajdują się też toalety oraz pomieszczenia magazynowe.

Piwnica przeznaczona jest głównie na pomieszczenia techniczne i gospodarcze. Dodatkowo, znajduje się tam szatnia z zamykanymi szafkami, z której mogą korzystać uczestnicy zajęć w Klubie Płaszów. Przy budynku powstał też parking z 23 miejscami postojowymi oraz stojakami dla rowerów.

Obiekt przyjazny dzieciom i dostępny dla osób z niepełnosprawnościami

Z myślą o  najmłodszych i ich opiekunach na parkingu przy Klubie wydzielono dwa miejsca dedykowane rodzinom z  dziećmi. W piwnicy znalazło się pomieszczenie, w którym można bezpiecznie przechować dziecięce wózki na czas pobytu w obiekcie. Na parterze powstał również – zapewniający komfort i  intymność – „Pokój dla rodzica z dzieckiem”, wyposażony w  wygodny fotel dla mam karmiących piersią, mikrofalówkę (powalającą podgrzać mleko lub inny posiłek dla dziecka), a także w  przewijak i  umywalkę.

Zadbano również, by budynek Klubu Płaszów był dostępny dla osób z  niepełnosprawnościami – ruchowymi, wzrokowymi i słuchowymi. Obiekt jest wyposażony w windę. Drzwi do wszystkich pomieszczeń są pozbawione progów, a ich szerokość wynosi min. 90 cm. By ułatwić osobom z dysfunkcją wzroku odnalezienie głównych ciągów komunikacyjnych i poruszanie się po budynku odpowiednio zaprojektowano również podłogi w korytarzach – na środku umieszczono pas jasnoszarych płytek, a  przy ścianach ułożono ciemnoszare. Tabliczki przydrzwiowe z nazwami pomieszczeń oraz tablice informacyjne z rozkładem pomieszczeń na poszczególnych piętrach (w tym ta znajdująca się w windzie) mają nie tylko kontrastową kolorystykę poprawiającą czytelność, ale również dodatkowe napisy w  alfabecie Braille’a. Na parterze znajduje się również toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dla nich zarezerwowano też dwa miejsca postojowe na przyklubowym parkingu. W trosce o osoby słabosłyszące i niedosłyszące Klub Płaszów został dodatkowo wyposażony w mobilną pętlę indukcyjną, która będzie wykorzystywana w razie potrzeby w punkcie informacyjnym i podczas wybranych wydarzeń i zajęć, aby wzmocnić i poprawić jakość dźwięku odbieranego przez aparaty słuchowe uczestników.

Od malucha po seniora

W ofercie Klubu Płaszów znajdą się różnorodne propozycje zajęciowe dla osób ze wszystkich grup wiekowych. Najmłodsi z opiekunami mogą skorzystać zajęć umuzykalniających, sensorycznych i  ogólnorozwojowych, organizowanych w ramach Klubu Rodziców (cyklicznych aktywności dla rodziców z dziećmi w wieku do lat 3). Nieco starsze dzieci (w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym) zapraszamy na zajęcia plastyczne (Kreatywne dzieciaki), kurs rysunku i malarstwa, zajęcia muzyczne (MUZYlatki) i baletowe oraz naukę tańca współczesnego. Dorosłych zachęcamy do uczestnictwa w  zajęciach ruchowo-tanecznych: latino solo, bachata oraz taniec współczesny. Dla dorosłych i  seniorów mamy też propozycję, która pozwoli rozwinąć aktorską pasję i wyrazić siebie – warsztaty teatralne. W planach jest uruchomienie kolejnych zajęć i warsztatów (np. nauki gry na instrumentach i lekcji śpiewu oraz zajęć rękodzielniczych) – z uwzględnieniem oczekiwań i preferencji zgłaszanych przez klientów.

Żeby skorzystać z zajęć w ramach Klubu Rodziców należy zaopatrzyć się w Kartę Klubu Rodziców. Dzięki niej wstęp na zajęcia i wydarzenia organizowane we wszystkich Klubach Rodziców działających w strukturze Centrum Kultury Podgórza – w tym również w Klubie Płaszów – jest bezpłatny.

W Klubie Płaszów z Krakowską Kartą Rodzinną 3+ (KKR 3+) obowiązuje zniżka w  wysokości 50% na wybrane zajęcia, a z Krakowską Kartą Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem (KKRN) rabat ten obejmuje wszystkie zajęcia z oferty Centrum Kultury Podgórza.

Taniej z kartami lojalnościowymi

Poza stałymi zajęciami w Klubie Płaszów organizowane są również liczne wydarzenia kulturalne, m.in. koncerty, spektakle, wystawy, czy spotkania autorskie.

Warto więc zaopatrzyć się w karty lojalnościowe Centrum Kultury Podgórza, które uprawniają do zakupu rabatowych biletów lub darmowego wstępu na wybrane wydarzenia organizowane w siedzibie głównej i wszystkich filiach CKP – w tym w Klubie Płaszów.

Karta Podgórze w Kulturze 

Karta Seniora CKP

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.